Сходи цього буряну масово зявляються наприкінці квітняна початку травня. Проте слід мати на увазі, що молоді рослини амброзії за зовнішнім виглядом дуже схожі на чорнобривці, таким чином, часто залишаються на газонах та клумбах. Відрізнити їх можна за інтенсивністю забарвлення листків та формою сімядольних листочків, які в амброзії еліптичні та мясисті, із темнофіалковими цяточками по краях. Поверхня листків темнозелена, а нижній їх біксірозелений і густо опушений. Рослина має слабкий аромат полину та гіркий присмак. В червні починається інтенсивний ріст рослини і на початку липня вона може досягти розмірів 30 – 45 см заввишки. За сприятливих умов зростання, амброзія може досягти 2 м у висоту. Ї назвати екологічно небезпечним буряном, так як відомо, що її пилок викликає у людей захворюванняамброзійний поліноз. У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі, зявляється нежить і сльозотеча, розвивається астма.

Також розповсюдженню буряну сприяють: вітер, птахи, транспорт, а також взуття людей, до якого насіння може прилипати разом із ґрунтом. Крім того насіння амброзії полинолистої може бути занесене в регіони, вільні від цього буряну, з вітчизняним та імпортним насіннєвим і продовольчим зерном, продуктами переробки, відходами, сіном, соломою, силосом.

Для своєчасного виявлення вогнищ буряну проводяться обстеження земельних угідь: узбіч та схилів основних автомобільних та залізничних магістралей, пунктів приймання та зберігання насіннєвого матеріалу, а також прилеглих до них територій.