Адреса: 16100, Чернігівська обл., Сосницький р-н, смт. Сосниця, вул. Я.Скидана , 5/3

КНП «Сосницька лікарня» – медичний заклад, який надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу населенню ( 18 354) як Сосницького району так і Сосницької ОТГ в поліклінічному відділенні та відділеннях стаціонару (терапевтичному з неврологічними ліжками , хірургічному з гінекологічними та патології вагітних ліжками, анестезіології та інтенсивної терапії, дитячому) відповідними фахівцями з використанням спеціального обладнання та апаратури з метою максимального відновлення втрачених функцій органів та систем. Лікарня тісно співпрацює з Сосницьким ЦПМСД , відділенням екстренної медичної допомоги. КДЛ лікарні надає можливість проводити аналізи, а діагностичні кабінети лікарні (рентген та флюорографічний, УЗД, ендоскопічний ) дають можливість проводити діагностику хворим, які обслуговуються Сосницьким ЦПМСД . Лікарі-спеціалісти лікарні-хірург, невропатолог, офтальмолог, гінеколог, дерматолог, нарколог, психіатр, стоматолог забезпечують роботу комісій – військової, профілактичних медичних оглядів, госпрозрахункових, ЛКК, на санаторно-курортне лікування. Широко використовують фізіотерапевтичні методи лікування, ЛФК, масаж.

КНП «Сосницька лікарня» – це 2 корпуси. Перший двоповерховий , 1970 року, загальною площею 3522 кв.м. в якому розміщені – на першому поверсі – КДЛ, кабінети УЗД, ендоскопічний, масажу, на другому поверсі – хірургічне відділення з операційним блоком, відділення анестезіології та інтенсивної терапії та чотирьохповерховий 1992 року, загальною площею 6841 кв.м. – на першому поверсі-стоматологія, зубопротезная, бухгалтерія, кадри, архів, бібліотека, інформаційно-аналітичний кабінет, кабінети поліклініки; на другому- терапевтичне відділення з неврологічними ліжками; на третьому-дитяче відділення ; окремо на третьому- гінекологічні та патології вагітних ліжка; четвертий поверх готується для переводу структурних підрозділів.

КНП «Сосницька лікарня» має всі необхідні дозвільні документи на роботу- Ліцензія на медичну практику, Акредитаційний сертифікат, Свідоцтво про атестацію вимірювальної лабораторії, Ліцензія на роботу з використанням іонізуючого випромінювання, Ліцензія на роботу з наркотичними препаратами, психотропними речовинами і прекурсорами.

Кадри:

Лікарі -28 осіб

 • Атестовано – 14
 • Вища категорія-3
 • Перша -5
 • Друга-6
 • Осіб пенсійного віку- 13

медичні сестри – 90 осіб

 • атестовано-47
 • вища-3
 • перша-27
 • друга-17
 • осіб пенсійного віку-9

В 2019 році проведені ремонтні роботи в дитячому відділенні, в приміщенні моргу. Проведені ремонтні роботи в кабінетах поліклініки, а Саме:

 • Кабінет «Довіра», протитуберкульозний, дерматолога, психіатра.

КДЛ  отримала сертифікат на 3 роки.

Надано житло лікарю-хірургу та п’ятьом середнім медичним працівникам в колишньому приміщенні інфекційного відділення.
Затверджена Районна цільова «Програма місцевих стимулів для медичних працівників на 2019-2020 роки» 

Лікарня має дві котельні, одна газова-законсервована, інша твердопаливна. В робочому стані резервний дизель-генератор.

Біля лікарні 2 аптеки , одна працює цілодобово.

Транспорт

назва

Рік випуску

паливо

оснащення

Напрям використання

«Газель»

2011

Бензин, газ

Транспортування важкохворих

«Опель»

2009

бензин

Транспортування хворих

«Тойота»

1997

Дизель

Господарський

«УАЗ»

1986

Бензин

Господарський

Одна машина зарезервована для потреб армії.

За останні 2-3 роки придбано для КДЛ- мікроскоп – 12 000, мікроскоп-12 430, фотометр – 18 850, біохімічний аналізатор – 51 360, колоріметр-8 000, дез.камера – 120 000,  стоматологічна установка – 135,000

Інноваційний розвиток лікарні в умовах нової філософії в медицині – «гроші ідуть за пацієнтом»:

 1. оптимізація структури та потужності лікарні
 2. раціональне використання приміщень
 3. оптимізація системи взаємодії із закладами охорони здоров’я, які функціонують в регіоні та надають медичну допомогу населенню
 4. підвищення рівня кваліфікації лікарського та середнього медичного персоналу лікарні
 5. впровадження ефективних медичних технологій діагностичного та лікувального процесів , які базуються на даних із доведеною ефективністю
 6. оснащення лікарні сучасним обладнанням , необхідним для використання сучасних медичних технологій
 7. забезпечення сталого фінансового розвитку лікарні
 8. впровадження системи безпеки пацієнта при перебуванні в ЗОЗ
 9. моніторінг та оцінка діяльності закладу в цілому, а також структурних підрозділів і кожного медичного працівника лікарні персонально

Виходячи із наявних можливостей ( кадровий потенціал та матеріально-технічний стан ) оптимальна модель ЗОЗ лікарня планово-відновного лікування

План розвитку закладу потягом одного року

1. Створити робочі групи за напрямками:

 • економіко-юридичний (прорахунок вартості медичних послуг, правовий супровід перетворень в ЗОЗ, кошти спонсорів під проекти)
 • лікувально-діагностичний (аналіз слабких та сильних місць в роботі структурних підрозділів, вихід на оптимальну модель ЗОЗ по наданню медичних послуг, кадри, навчання, апаратура)
 • архітектурно-будівельний (створення комфортних та безпечних умов для перебування пацієнтів в ЗОЗ, пожежна безпека, охорона праці, інформаційна, архітектурна, транспортна доступність для маломобільних груп населення)
 • інформаційного забезпечення (оптимальна модель МІС-медичної інформаційної системи для ЗОЗ, єдиний інформаційний медичний простір, останні надходження документів)
 • група управління (керівники за напрямками)

2. Підвищити нормативи забезпечення пільгових категорій (ІВВв, УБД, чорнобильців, дітей до 3 років) лікарськими засобами та продуктами харчування при стаціонарному лікуванні.

3. Вирішити питання з надання невідкладної медичної допомоги між ЦРЛ та ЦПМСД.

4. Налагодити взаєморозуміння між лікарнею, ЗОЗ області та відділенням екстреної медичної допомоги (доставка хворого до закладу, який спроможний надати відповідну медичну допомогу в найкоротший термін виходячи із кадрових та матеріально-технічних можливостей –Менська ЦРЛ, Корюківська ЦРЛ та ін.).

5. Налагодити взаєморозрахунки з медичними закладами за надану медичну послугу хворим.

6. Розробити програми по розвитку пріоритетних видів спеціалізованої медичної допомоги – кадри , навчання , апаратура , бонусна система.

7. Відкрити приймально – діагностичне відділення.

8. Оптимальне використання наявних площ, а саме – 2-поверховий корпус під відділення сестринського догляду, паліативне відділення, хоспіс.

– в 4-х поверховому корпусі розмістити лікувально-діагностичні кабінети та відділення для надання медичної допомоги 2 рівня.

9. Тісна співпраця із спонсорами, депутатами, місцевою владою.