У китайському місті Ухань спалахнув невідомий коронавірус. Вчені думають, що вірус почав поширюватись із ринку морепродуктів в Ухані, оскільки відібрані зразки продукції базару дали позитивний результат на nCoV. Також вчені заявляють, що вірус передається від людини до людини. Його основні симптоми схожі до звичайного ГРВІ та пневмонії. Жителям китайського міста Ухань, який став епіцентром спалаху пневмонії, з 23 січня заборонено залишати місто без особливих причин. Такими заходами влада Китаю збирається обмежити поширення коронавірусу. Влада міста вирішила призупинити роботу автобусів і метро, а також рейсів міжміських поїздів і літаків.
Ухань знаходиться в провінції Хубей, його населення складає 11 млн осіб.
Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання. У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.
Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ: часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами; під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки; уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель; якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей; відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами; не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Сосницьке районне управління Головного управління
Держпродспоживслужби у Чернігівській області