14 листопада у всьому світі відзначається День діабету. Даний захід відіграє важливу роль в розумінні підступності даного захворювання та важливо стійкого своєчасного виявлення, лікування і профілактики.

В 2020 році Всесвітній день боротьби з діабетом проходить під девізом «Медсестра та діабет». Роль медичної сестри в лікуванні цієї хвороби дуже важлива, оскількивіднеївимагаєтьсяточневиконаннявсіхлікарськихпризначень, співчуття, комунікабельність, навчання хворих самоконтролю, введенню інсуліну, принципам дотримання дієтичного режиму.

За даними ВООЗ цукровим діабетом хворіє біля 6% населення Землі. І особливо прикро, що хвороба молодшає. Якщо раніше цукровий діабет ІІ-го типу виявлявся у людей старше 50 років, то зараз він зустрічається і в 30-річних.

В Україні зареєстровано більше 1 300 000 людей з діабетом, але чисельність пацієнтів вважається значно більшою через низьку діагностику даного захворювання.

Цукровий діабет є хворобою на все життя, як у випадку І типу, так і ІІ типу діабету. Важливу роль відіграють профілактичні заходи з недопущення розвитку цукрового діабету.

Лікарі наголошують на тому, що необхідно дотримуватись наступних основних правил:

– не допускати надлишкової ваги;

– мати регулярні фізичні навантаження;

– відмовитися від куріння і надлишкового вживання алкоголю;

– регулярно слідкувати за рівнем глюкози крові, артеріальним тиском та холестерином;

– уникати стресу;

– приймати лікарські препарати згідно призначень лікаря;

– притримуватися дієтичного режиму.